Kore Dizileri – Hikaruivy ödülleri

Madem Uzak Doğu blogger’ları olarak bu kadar Kore dizisi izliyoruz; izlediklerimiz arasında en sevdiklerimizi, en komik bulduklarımızı, ya da farklı yönlerinden bahsetmek istediklerimizi kısaca da olsa yazıp Kore camiasına yeni atılan arkadaşları bilgilendirmeliyiz diye düşündüm. O yüzden hazır Oscar töreni de birkaç hafta önce yapılmış, heyecanı dinmemişken alın size bir mim de benden: Kore dizileri için Oscar (ya da Emmy diyelim) benzeri bir ödül töreni! Tabii ki ben sıradan bir izleyici olarak dizilerin direktörleri ya da senaristleri ile ilgilenmiyorum, o yüzden benim ödül kategorilerim biraz farklı olacak 😉 Bu arada diziler hakkında üç-beş fikir beyanında bulunmayı da ihmal etmeyeceğim. İşte size Hikaruivy’nin EN’leri:

En Şaşırtıcı: Benim için bu kategorinin birincisi Coffee House‘dur arkadaşlar! Aslında o kadar da sıradışı bir dizi değildi, hatta yer yer sıkıcı bile sayılabilirdi… Ama ben bu dizideki ters köşeyi başka hiçbir dizide yaşamadım desem yeridir! 8-9. bölümler itibariyle evin içinde “oha! ohaaa! OHAAA!” diye çığlıklar atarak dolaşıyordum 🙂 🙂  Bunu başardığı için CH’ın gönlümde yeri ayrıdır…

mary stayed out all night

mary stayed out all night

En Sıkıcı: Mary Stayed Out At Night (bilmem ki beklentilerin yükselmesinden midir… ama 10. bölüme kadar gelip JGS’nın ve Kim Jae Wook’un hatrına bile daha fazla dayanamayıp bıraktığım dizi oldu bu…) ve Lie to Me (şu yazıda bahsetmiştim hatırlarsanız…)

En Şeker: Coffee Prince, My Girlfriend is a Gumiho (Sanırım bu kategorideki seçimlerim hakkında fazla söze gerek yok ;))

my girlfriend is a gumiho

my girlfriend is a gumiho

En Sürükleyici: Boys Over Flowers, Sungkyunkwan Scandal (BOF biraz “cheesy” olmakla beraber kendini deli gibi izletiyordu! SKKS de bir bölüm biter bitmez diğerini attığım, başından kalkamadığım az sayıda diziden biridir…)

secret garden

secret garden

En klişe yıkıcı: Coffee House, Secret Garden, Protect the Boss (Coffee House şaşırtıcılık kategorisinde aldığı ödül sebebiyle burada 😀 Ayrıca mesela esas oğlan esas kızın düğününü basarsa normalde ne yapar? Kızı kolundan tuttuğu gibi kaçırır, di mi? Ha, işte burda öyle olmuyor 😀 Secret Garden, Kore dizileri dünyasında yeni bir esas oğlan trendi yaratması ile bu ödülü almayı hak ediyor; Protect the Boss ise 2. kız ve 2. erkek karakterlerinin uyuz ve entrikacı değil, son derece şirin oluşları ile! Ayrıca bu dizide herkes duygularını açık seçik söylüyordu yav: Elli küsür bölüm boyunca birbirlerine açılamayıp ekran başında bizi kabız etmiyorlardı yani, süperdi bence. )

En Komik: The Greatest Love ve My Girl: İkisinde de tepine tepine güldüğüm sahneler olmuştu 😀 Son dönem dizilerindense Flower Boy Ramen Shop‘u tek geçerim 😉

En Acıklı: Ben prensip olarak dram izlemediğimden (Misa’yı bile hâlâ inatla izlemiyorum!) benim için bu listede yalnızca Scent of a Woman var… Bir de içerdiği yüksek dozda hüzün ve acıklı sahneler açısından The Princess’ Man‘i de bu kategoriye layık görüyorum…

scent of a woman

scent of a woman

En Yakışıklısı bol: BOF tabii ki!! Çiçek dörtlüyü geçtim, Jan Di’nin intihardan kurtardığı eleman, sonradan onun diziye dahil olan erkek kardeşi (He Ja mıydı neydi?) gibi yan karakterler bile birbirinden taştı! “İç akıtan dörtlü”sü ile SKKS ve melekleriyle You’re Beautiful da sonraki sıraları paylaşıyor…

boys over flowers

boys over flowers

En Güzeli Bol: Still Marry Me, BOF (Still Marry Me’nin üç hatununun üçü de birbirinden güzeldi. Otuz yaşın üzerinde olmaları bence durumu daha da ilginç ve hoş yapıyor 🙂 BOF’ta ise Korelilerin aksine gayet çirkin ve itici bulduğum Go Hye Sun’a ödülü vermedim tabii ki de; ama geri kalan kızlar, özellikle Han Chae Young ve Kim Hyun Joo bir kız olarak benim bile ekran karşısında kaymış gözlerle izlediğim güzellikte hatunlardı 🙂 )

still marry me

still marry me

En Klasik: BOF (Ben ömrümde bu kadar Türk filmi klişesini bir arada görmedim… Esas oğlana araba çarpıp hafızasını bile kaybetti, daha n’olsun?!)

soul mate

soul mate

En Değişik: Soulmate çok farklı bir dizidir: Kadın-erkek ilişkileri üzerine en gerçekçi Kore dizilerinden olması bir yana, aynı zamanda skeç gibi değişik havasıyla farklı bir tadı vardır… OB&GYN doctors medikal drama olması yönüyle yine bu ödüle layık görüldü. Ve romantik komedi canavarı olan hikaru için aksiyonu bol City Hunter da en değişik kategorisine giriyor.

En Felsefik: Secret Garden (Her taşın altından bir aforizma çıkıyordu!)

dream high

dream high

En Umut Verici/Gaza Getirici: Dream High (Ne varsa gençlerde var azizim…) -ve yazıyı post ettikten sonra akla gelen City Hall 

yoon eun hye - gong yoo

yoon eun hye - gong yoo

En Tatlı Çift: Yoon Eun Hye – Gong Yoo (Coffee Prince), Han Chae Young – Jae Hee (My Delightful Girl)

En Tatlı 1. Erkek: Lee Min Ho (BOF) (Bu konuda objektiflik beklemeyin benden: Song Joong Ki’nin başrolünde oynadığı bir dizi piyasaya çıkmadıkça Lee Min Ho en tatlı esas oğlan olarak kalacaktır :D) Ama Gong Yoo‘ya da güzel hatırınız için Coffee Prince’le mansiyon ödülü veriyorum, ahah 😀

lee min ho

lee min ho

En Tatlı 1. Kız: Lee Da Hae (My Girl), Kim Tae Hee (My Princess)

lee da hae - kim tae hee

lee da hae - kim tae hee

En Tatlı 2. Erkek: Jung Yong Hwa (You’re Beautiful) – Yoo Ah In (SKKS)

jung yong hwa - yoo ah in

jung yong hwa - yoo ah in

En Tatlı 2. Kız: Lee Min Jung (BOF), Wang Ji Hye (Protect the Boss)

wang ji hye - lee min jung

wang ji hye - lee min jung

En Güzel Kostümler: Personal Preference (sadece erkek giyim konusunda yalnız, esas kızımız gündelikçiden halliceydi :P), Secret Garden (yine esas oğlan…), Baby-Faced Beauty (moda endüstrisini anlatan bir dizi olarak buraya girmeye hak kazandı…)

En Güzel Müzikler: You’re Beautiful (Anjell’in tüm parçaları hâlâ grooveshark’ta dinleme listemdedir…)  Gumiho ve Heartstrings de kapışır; BOF‘a da mansiyon verelim.

you are beautiful

you are beautiful

En Gerçekçi: My Lovely Kim Sam Soon, Coffee Prince, Soulmate, Foxy Lady (Soulmates tadında bir de I Need Romance varmış ama ben izlemedim.)

En Masalsı: BOF, Goong, My Princess

my princess

my princess

Veee, nihayet geldik “en iyi diziler” kategorisine: Bu kategoriyi ikiye ayırıyorum “en kaliteli” ve “en eğlenceli” olarak. Ama hangi liste olursa olsun, aşağıdaki dizilerin hepsini izlemeyenlere hararetle tavsiye ediyorum.

the moon embracing the sun

the moon embracing the sun

En Başarılı Diziler (top 5): Senaryo ve oyunculuk (ardından daha az ağırlıkla prodüksiyon kalitesi, müzikler, kostümler… geliyor) baz alınmıştır:

1. Secret Garden

2. Coffee Prince

3. Scent of a Woman

4. The Moon that Embraces the Sun

5. City Hunter / My Lovely Kim Sam Soon (İkisi arasında kararsız kaldım)

sungkyunkwan scandal

sungkyunkwan scandal

En Keyifli Diziler (top 5): Tamamen kişisel keyif baz alınmıştır 🙂

1. SKKS

2. The Greatest Love

3. Still Marry Me

4. BOF

5. You’re Beautiful / Protect the Boss

protect the boss

protect the boss

Eveeet, “1. Geleneksel Hikaruivy Ödülleri”nin sonuna gelmiş bulunuyoruz 😀 😀 Benim EN’lerim böyleydi… Peki sizin EN’leriniz nasıl? Bu mim’i diğer Kdrama canavarlarından La Fea, Lee, Ohyoonjoo ve Kore Delisi‘nin mutlaka yapması gerektiğini düşünüyor ve ilk etapta onlara paslıyorum, kamu hizmeti olarak düşünüp yapın bunu e mi? 🙂 🙂 Tabii ki benim aklıma gelmeyen bambaşka kategoriler eklemek de size kalmış 😉

Reklamlar

About hikaruivy

a big fan of shoujo animes/jdramas/kdramas loves to eat, write, read and watch!
Bu yazı Kdrama, Uzakdoğulu aktörler/aktrisler içinde yayınlandı ve , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

62 Responses to Kore Dizileri – Hikaruivy ödülleri

 1. minekibuu dedi ki:

  Hikarunun enleri 😛 bakalım ben de ne kadar en 😛 bunlarda benim TAMAMEN KİŞİSEL görüşümdür 😛
  İzlenecekler;
  Coffee House; pek önerilmemiş bir yapımdı, ondan kaldı
  Still Marry Me; listede beklemede
  Soulmate; hmmm i need romance a benziyorsa severim ki ben bunu 😛
  OB&GYN doctors; indirmeye link arayıp bulamamaktan dermansız kaldım.
  Scent of a Woman: konu zorlar korkusu nedeniyle ertelenmekte
  The Moon that Embraces the Sun; henüz yeterince merak uyandırmadı
  En Sıkıcı: KESİNLİKLE EN SIKICI!! Hatta en cinnetlik, esas hatunu en boğulası kategorisinde de birinci. Kuzulara en yazık edilen yapım olarak da dillendirilebilir! Hıh! JKS aşkına ileri sara sara, o gülünce geri ala ala izlemiştim. Piiii. Lie to me de yarım kaldı, gelmedi gerisi ama MSOAN kadar kasmadı.
  En şeker: uygundur 🙂
  En Sürükleyici: BOF esas hatunu en boğulası kategorisinde ikinci. Dediklerin beni pek sürüklemedi 😛
  En klişe yıkıcı: Secret Garden candır. PTB bitmedi gitti. Fark ediyorum da yalnızca beni baymış o dizi JJ ye rağmen, hani “gönlüm gözüm açılsın” bile yetmedi izlememe.
  En komik: TGL ı sevemedim pek My Girl hımm emin değilim. Ramenciler uygundur 😛
  En yakışıklısı bol: UYGUNDUR!!!
  En güzeli bol: güzellik anlayışım uyuşmadığı için bu kategori ben de BOŞ 😀
  En Klasik: bilemedim ben onu 😛
  En değişik: değişik olduğu konusunda emin değilim ama güzeldi, sürükleyiciydi. Hele min honun saçları, bir sürükledi bir sürükledi. BOF taki halinden bulantı geldi.
  En Felsefik: olası.
  En umut verici/gaza getirici: ikisini de izlemedim o nedenle bir fikrim yok. Ama DH ı izleme denemem oldu, baydı, saldım gitti.
  En tatlı çift: CP uygundur 🙂
  En tatlı birinci erkek: JKS (her yapımda-dizi-konu vs önemli değil. Tatlı olan JKS zaten :P) BOF ve lee min ho orda benim için tatlı olma ihtimali sıfır bile değil. Kıvırcık min ho bööööğğ (ifadesiyle birlikte okunacak)
  En tatlı 1. Kız: BOŞ 😀
  En tatlı 2. Erkek: YAB de hongki 😛 SKKS de Joongki tabikisi de.yani seçimleriniz olumsuz. (hedef şaşırtmaya çalışmanız gözümden kaçmadı hijarucum) Hatta SKKS de gizli 1. Erkek joongkidir 🙂 onu da kafalarına taktıkları şeyle bile tatlı olması sonucundan çıkardım.
  En tatlı 2. Kız: BOŞ 😀
  En güzel kostümler; uygundur.
  En güzel müzikleri; Bad Guy, i need romance ve full house eklenmeli 🙂
  En gerçekçi: i need romance eklenmeli
  En masalsı Secret Garden eklenmeli 🙂

  • hikaruivy dedi ki:

   @mine: izlenecekler arasında soul mate ve still marry me’ye öncelik ver bence canım, çünkü bizim yaş grubuna daha çok hitap ediyor 😀 ikisinde de bi i need romance havası var. ob&gyn doctors’ı ben mediumquailty.blogspot’tan indirmiştim sanırım… ama sen izleme onu, sen izlersen bi tek joong ki için izlersin biliyorum 😛 😀
   en tatlı birinci erkek kesinlikle tamamen kişisel görüşlere bağlı, o yüzden secret garden’ın hyun bin’ini de, YAB’ın JKS’sini de, hepsini kabul eder baş tacı yaparım 😀 en tatlı ikinci erkek elbette her zaman Joong Ki’dir, ama bu sefer okurları bir şaşırtıp başka kimleri sevmişim onu yazayım dedim. Joong Ki SKKS’de gizli 1. erkektir cidden, hatta o kategoriler üstü bi varlık, ahah 😀 Ama Hong Ki YAB’da 2. değil, 3. erkekti garibim 😛 😛 ve müzikler konusunda o kadar çok seçenek var ki, zorlanmamak mümkün değil. adamlar bu soundtrack işini biliyorlar. son olarak secret garden’ın masalsılığına katılıyorum.
   ellerine sağlık valla, ayak üstü mimi sana da yaptırmış olduk, güzel oldu bence 😀 ama artık zavallı koreli kızlara da bi şans ver bence, tatlısı tatlı oluyor 😀 😀 😀

 2. Işık dedi ki:

  Süper ötesi bir liste olmuş Hikaruucum 🙂 Ayrıca Moon&Sun’ımı listede gördüğüme çok sevindim ^^
  Ayrıca Mineye katılıyorum, My Girlü sevemedim gitti.. Diğer yorumlarına (LMHnun kıvırcık halleböğğ dahil 😉 katılıyorum 😀

  • hikaruivy dedi ki:

   @Işık: O kadar başarılı bir diziyi atlarsak ayıp olurdu 🙂 My Girl’ü sevemediğinize şaşırıyorum aslında, beni bayaa eğlendirmişti, ama zevkler ve renkler işte… Sevgiler ^^

 3. Oh Yoon Joo dedi ki:

  İçinde izlemediğim diziler var hemen ekledim ki onlarıda listeye 😀 Hatunlar konusunda anlaşamamışız ama ödüller süper olmuş 😀 Araya kaçak ödül ekleme zamanıdır arkadaş 😀 Seve seve eklerim ki ben bunu 😀

  Mimide kaptım gidiyorum 😀

  • hikaruivy dedi ki:

   @Ohyoonjoo: Hatunlar konusunda sırf seni kızdırmamak için SMA’nın şeker Gumiho hallerini bile görmezden geldim, daha noolsun? 😛 😀 İstediğin ödülü ekle, tepe tepe kullan canım. Maksat dizi izlemek isteyenlere faydamız dokunsun 🙂 🙂 Öperim ^^

 4. koredelisi dedi ki:

  Yahu bende şu Coffee House’u izleyemedim gitti. Üstünde lanet mi vardır nedir her izlemeye yeltendiğimde kesin bir sorun çıkıyor. Şimdi senin en şaşırtıcı katagorinde göründe meraklanmadım da değil hani.
  Bu arda listen enfes olmuş hikarum. Listenin %98’ine canı gönülden katılıyorum, geriye kalan %1’i izlemediklerim olduğu için diğeri de Lee Min Ho yüzünden ahhaah:))
  Mimin konusuna bayıldım ya, bizim gibi kdrama delileri için biçilmiş kaftan. Hemen başlıyorum yazmaya, benim listemde aşağı yukarı aynı olacak gibi ama napalım şekerim aklın yolu bir dimi ama:)

  • hikaruivy dedi ki:

   @koredelisi: coffee house’u izledikten sonra bu hikaru da amma abartmış diyebilirsin yalnız. çünkü bahsettiğim şaşırtıcılık benim kendi beklentilerimden kaynaklanan bir şeydi, yoksa öyle uzaylılar falan çıkmıyo 😛

   teşekkür ederim tatlım, senin listende de benim izlemediğim bir sürü dizi olacak şimdi, sayende öğrenmiş olucam. flower boy band’i oppa’sı en bol dizi kategorisinde görmek isterim mesela 😀 😀 sevgiler ^^

 5. Deniz dedi ki:

  Hikaruivy ne yaptın sen ? Bu nasıl bir yazıdır böyle , tebrik ediyorum vallahi.Okudukça ağzım açık kaldı,küçük dilimi yuttum.Bir kez daha Kore camiasına olan hakimiyetini tescillemiş bulunuyorum 🙂 Oscar halt etmiş senin ödüllerinin yanında 😀

  Dizilerin çoğunu izlemişim, arada kaçırdıklarım da var tabi.Tez vakit izlemeye başlıycam.Nöbettiyim şimdi ayrıntılı okuyamadım yazını. Eve gidince yayıla yayıla okuyacam 🙂

  En tatlı erkek kısmına %100 katılıyorum.Ama kızları hiç gözüm tutmadı.İtiraf etmeliyim ki My Girl’ü ben de pek sevmem.Lee Da Hae nin ilk bölümlerde ki aşırı yapmacık halleri sinir bozucu gelmişti bana.Yorum bırakmazsam çatlardım. Yazın çok güzel olmuş gerçekten , Ellerine sağlık…

  • hikaruivy dedi ki:

   @deniz: teşekkür ederim denizcim 🙂 🙂 aslında daha izlenecek çok dizi var, ama artık seçici davranıyorum 🙂 kore’yle ilk tanıştığım aylardaki açgözlülük geçti neyse ki… 😀

   sen de dizilerin çoğunu izledin demek! o zaman izninle bu mimi sana da paslamış olayım. ben özellikle çok dizi izlediğini bildiğim isimleri seçmeye çalışmıştım, yeni blogger’ları o yüzden çok dahil etmedim. ama sen madem bu kadar izledin, senin listeni de görmeliyiz bence 😉

   kızları hiç gözün tutmadı demek, ahaha 😀 😀 zaten kızlar konusunda bana hak veren olursa dişimi kırıcam 😀 😀 my girl’ü kimse sevmiyor muyumuş?! vay canına, bunca zamandır herkes seviyo zannederdim ben oysa ki 😛 😛 lee da hae’yi ben hiç yapmacık bulmamıştım, allah allah… o_O neyse napalım, canınız sağolsun 😀 sevgilerimle ^^

   • deniz dedi ki:

    Ben eski izleyici, yeni blogger’ım 😀 Yaklaşık bir yıldır izliyorum.Her hafta bir dizi izlediğimi sayarsak durum vahim :D. Ama senin de dediğin gibi, ilk gün ki gazla gitseydim halim dumandı.

    Benim ki biraz çakma bir mim olacağı için tuhaf olur sanırım.Ama en gereksiz dizi kategorisine Flowers for my life’ı ekleyebilirm sanırım .:D

 6. Fortunate dedi ki:

  Aynı şekilde ben de My Girl’ü pek beğenmemiştim. Ancak bu diziye dair birkaç olumlu yazıyla karşılaştım.O yazılarda dizinin ne kadar harika olduğundan söz edilirken kendim niye beğenmemiştim anlam veremiyordum 🙂 Neyse ki bir ben değilmişim :)) İzlemeyi düşündüğüm diziler bittikten sonra My Girl’ü tekrar izlemek şart oldu yine de ^_^

  Protect The Boss bana inanılmaaazzz keyif veren bir diziydi 😀 Böyle sevimli bir patron rolü başka kimde bu kadar iyi dururdu bilmiyorum,bu diziyle birlikte Ji Sung’ı ilk kez izlemiş ve hayranı olmuştum :))

  Sungkyunkwan Scandal’ı izlemek de bir türlü nasip olmadı.Hakkında övgüyle konuşulsa da ne zaman izlemeye çalışsam kendimi başka bir diziye başlarken buluyorum :)) koredelisi’nin Coffee House’una dönmüş anlayacağın 🙂 E en güvendiğim blog yazarlarından biri olarak senin Sungkyunkwan Scandal hakkındaki yorumundan sonra daha çok merak ettim şimdi diziyi 😦 Başarmalıyım,başka diziye takılmayıp sonunda izlemeliyiimm.. ! :))

  Secret Garden ve Coffee Prince mutlaka tekrar izlenilmesi gerekenler listemde yer alır.Maalesef izledikten bir süre sonra unutmaya başlıyorum dizileri 😦 Özellikle nasıl son bulduklarını.Peşpeşe sıkıcı diziler izledikten sonra Coffee Prince can simidi gibiydi benim için :)) Secret Garden’da zavallı Hyun Bin’in o derece zayıflamış olması dışında rahatsız olduğum hiçbir şey olmamıştı,üstelik onun gibi bir diziye bir daha denk gelmedim :/ Secret Garden’dan sonra mı Kdramalardan beklentim arttı acaba ^o) =))

  Bu yorum böyle uzaaarrr da uzaaarrr.. Bitirsem iyi olacak yoksa senin yazın kadar bir yorum bırakmış olacağım 😀 Tebrikler,yine muhteşem bir yazı,her zamanki gibi keyifle okudum ^_^ (Başta söylemem gereken şeyi de sonda söyledim ama.. :))

  • hikaruivy dedi ki:

   @fortunate: bir my girl düşmanı daha! 😀 olabilir tabii, zevk meselesi… bence kendini zorlama, beğeneceğin daha neler neler vardır, onları izlemek en iyisi 😉

   PTB bana da birkaç bölümü hariç çok zevk veren dizilerdendi. aynen ben de bu diziyle kıvırcık saçlı oppamız ji sung’a hayran olmuştum!

   SKKS izlemedin mi?! Omaygat! benim hayatımın dizilerindendir, hatta şu anda en baştan izliyorum ve aynı keyfi alıyorum. en güzel “erkek kılığına girmiş kız” hikayesidir bence.

   dizileri unutma olayı bende de var, ve benim aslında çok hoşuma gidiyor bu durum: bu sayede aradan 1-2 sene geçince aynı diziden aynı keyfi alabiliyorum 😀
   secret garden ve coffee prince hakkındaki yorumlarına katılıyorum, beklentiyi yükseltiyorlar 😀

   ellerine sağlık canım, ne güzel yorum olmuş böyle uzun uzun 🙂 sevgilerimle ^^

   • Fortunate dedi ki:

    “SKKS izlemedin mi?! Omaygat! ” => ahaha =) Bu tepki tam da beklediğim gibi oldu 😀 Erkek kılığına girmiş kız hikayelerini çok severim aslında ama tarihi olduğunu öğrenince biraz ertelemiş ve başka dizilere başlayıp durmuş olmalıyım 😀 Neyse ki bu güzel diziye bugün itibariyle başlamış bulunmaktayım ! Sayende daha fazla ertelemeden,diğer dizileri bir kenara bırakıp direkt başlamayı seçtim :))

 7. lafea dedi ki:

  Aldım kabul ettim canım mimi ama biraz süre var zor düşünmem lazım 🙂 Güzel bir mim yazısı olmuş… Katıldıklarımda var katılmadıklarımda ayyy nasıl yapacağım ben bunu :))

 8. besra dedi ki:

  Tadından yenmez bir yazı olmuş 🙂 ben Coffee House yarıda bıraktım nedense izlemek gelmedi içimden … My Girl’u çok sevmiştim beğenmeyenlere şaşırıyorum 🙂
  yani hemen hemen yazdıklarının çoğuna katılıyorum En Klasik: BOF aynen o araba kazasına yok artık demiştim bu kadarda olmaz 🙂 en tatlı kısmına Le Da He cuk diye oturmuş My Girl’de çok tatlıydı birde Wang Ji Hye Protect the Boss hatun kalbimi çalmıştı Personal Taste’de çok gıcıktı !

  Bol yakışıklı BOF aynen En Tatlı Erkek: Lee Min Ho BOF amanın bu ödülleri MinHom’u kaptı ne yakışır balıma ilk top beşinde MinHo’m iki dizisiyle girmiş çok sevindim yahu 🙂

  En sevdiğin ilk beş dizi hemen hemen aynı sadece sıralama farklı 🙂 en sıkıcı dizilerde aynı hikaruivy zevklerimiz çok benzeşiyor 😀

  En tatlı ikinci erkek Yo In Ah pek ısınamadım onu geçelim 🙂

  En Güzel Kostümler: Personal Taste Secret Garden bencede hele MinHo’nun giydiği kıyafetler on numaraydı 🙂

  Çok çok güzel bir post olmuş okumakta yazmakta çok zevk aldım ellerine sağlık :)))

  • hikaruivy dedi ki:

   @besra: sağol canım, haha, sonunda my girl seven birini buldum, şu anda ağlıyorum! 😛 😛 😛 wang ji hye personal taste’te çok gıcıktı cidden; ama orda o kadar sinirimi bozduğu halde sonra PTB’yle bir anda fecii ısındım hatuna, helal olsun 🙂 min ho’ya zaten laf yok, benim de 2 numaramdır biliyosun 🙂 yoo ah in’e ben de aman aman bayılmasam da SKKS’de çılgın at’a çok yanlış yaptılar hacı, o yüzden bence en tatlı, en mazlum ve en şirin 2. erkek seçilmeyi hak etti…

   teşekkür ederim tatlım yorumun için ^^

 9. Hikaru bu mim için ellerine sağlık zevkle okuyorum herkesin yazdıklarını.Arada gözden kaçırdığım bazı dramaları fark etmeme sebep oldu. Mim yapan ellerin dert yüzü görmeye 🙂

 10. winpohu 'ca dedi ki:

  nasıl güzel bir mim bu böyle . arkadaş böyle şeyler yapmayın böyle güzel şeyler yazmayın sonra durduramıyorum kendimi yine yeniden kore dizisi izleme isteğim geldi baş köşeye oturdu lakin zaman yok 😦
  yazı da baya düşünmelik ben olsam çok zorlanırdım . ellerine sağlık hepsi biribirinden güzel. aslında çok oldu okuyalı ama yorum bırakamadım bir türlü diğer mim leri de okudum hepsi beni benden aldı 🙂

  • hikaruivy dedi ki:

   @winpohu: sagol canim ^^ vakitsizlikten bilgisayari sadece criminal minds izleme amacli kullandigini biliyorum ama sen yine de bu mimleri unutma, zaman buldugunda yazarsin 🙂 sevgiler ^^

   • winpohu 'ca dedi ki:

    ne yalan söyleyim önceliğim criminal minds dı . ne zaman fırsat bulup pc ye gelsem onu izlerdim lakin bitirdim bu yüzden artık başka şeylere yapmaya başlayabilirim 🙂

 11. sagbeyin dedi ki:

  ne güzel bir mim yazısı olmuş bu böyle 🙂
  seçimlerin de son derecede adaletli olmuş ,özellikle en yakışıklısı bol ve en tatlılar listesine katılmadan edemiyorum ehehehe 😀
  bu arada bof’u çok sevmeme rağmen bence de kilişeydi ya 🙂 hafızayı kaybetmeler,mucizevi bir şekilde geri kazanmalar,kötü kalpli kaynana…ne diyelim kore dizilerine adapte olmak isteyen türkler ilk bu diziden başlamalı 🙂
  bu arada soulmate çok çekici geldi ama şu an vakitsizliklten kısa diye sadece anime izliyorum 😦
  okurken izlediklerimi yad etip,izlemediklerimi not aldığım çok keyifli bir yazı olmuş hikarucum ellerine sağlık 🙂

  • hikaruivy dedi ki:

   @sagbeyin: teşekkür ederim tatlım ^^ bof tam bir yakışıklılar cennetiydi (hana kimi’nin kore versiyonu gibi :P) ama tam bir klişeler yumağıydı aynı zamanda 😀 😀 yorumuna kesinlikle katılıyorum, tam eski türk filmleri tadı vardı bu dizide, eski türk filmi severlerin kore dizisi müptelası olmasına sebep olacak dizilerin başında gelir bu (benim de kore alemine bu diziyle dalmam tesadüf değil demek ki…) vaktin olup 18 sınavını da verdikten sonra (18 sınav da çokmuş yav o_O kolay gelsin..) soulmate’i izlemeni öneririm 😉 sevgiler ^^

 12. masalevi dedi ki:

  woaa ellerine sağlık Hikaru, gerçekten küçük çaplı bir makale çıkmış ortaya, hiçbir diziyi de es geçmemişsin çook güzel olmuş, dizi izlemek istedikçe açıp açıp bakılası cinsten 🙂

  MSOAN sıkıcıydı haklısın, sukkie için katlanıp bitirdim ben ama YAB gibi iyi değildi maalesef.. BOF’u birçok kategoride görmek çok hoşuma gitti, chessy falandı ama çok hoş diziydi yaa, yine izleyesim geldi valla 🙂 ahh demek izlediğin en acıklı dizi SOV.. daha ne tearjerker diziler var ama sen sevmiyorsun, işin aslı hep aynı tarzdaki Kore dramları beni de baydı, hiçbiri misanın tadını vermiyor maalesef itiraf ediyorum 😦

  izlemediğim diziler var listende hemmen aldım onları, city hall, soulmate, coffee house, still marry me vs vs.. komedi olduğu için protect the boss’u şimdi indirmeye başladım mesela 🙂 ama izlediğim diziler hakkındaki görüşlerine katılıyorum. YAB’u en keyifli diziler listene almana sevindim, blog aleminde antisi çok bu dizinin yaa.. secret garden kesinlikle çok iyiydi, tadı damağımda kalmıştı..

  tekrar ellerine sağlık, bu liste şahane bi kamu hizmeti oldu bilesin 🙂

  • hikaruivy dedi ki:

   @masalevi: sağol canım, senin listeni de merakla bekliyoruz haberin ola 🙂 MSOAN’ı bitirebilmiş nadir insanlardansın, saygı duydum sana şu an 😀 BOF ve YAB tüm basitliklerine ve klişelerine rağmen çok ama çok eğlenceliydiler bence. ve en acıklı dizi: evet, Misa’yı izliycem bir gün, buna yürekten inanıyorum! Ama şu an değil 😀 PTB’yi ilk sırada izlemelisin, çok tatlı diziydi. Still Marry me benim favorilerimdendir, ama ben kendimi 30küsur yaşında ve kariyer yapmaktan sevgili yapmaya fırsat bulamamış hatunlarla daha kolay özdeşleştirdiğim için çok sevdim belki de (bu arada neden onlarla özdeşleştiğimi ben de bilmiyorum, feminizm damarımdan geliyor olsa gerek…) Teşekkür ediyorum yorumun için ^^

 13. makinosev dedi ki:

  öhöm şey ben bu yazıyı geç okumakla beraber bütün yorumları da okuyamadım 😦 yorum yaparken tekrara düşersem affola 😀
  coffee house’ı en başta görmek beni deli gb mutlu etti, hiç bir beklentiye girmeden o diziyi izlemeye başladığımdan mıdır nedir bombaydı yaa (spoiler vermemek için zor tutuyorum kendimi hıpp tıp! 🙂 )
  Mary Stayed Out At Night’ı son ana kadar izledim bir umut 2.esas oğlanla 2.esas kız flört ederler diye ama şarkılar dışında bir şey görmedik di mi pufff, yazık oldu valla , ha birde ilk defa samsung galaxy’i orda gördüğüm için bir nebze utanmıyorum izleyip bitirdiğim için bu diziyi 😀
  benim henüz izlemediğim çok dizi var yav, soulmate’i çok merak ettim, hapı var mı bunun, tek seferde bünyeye alayım hiç zaman kaybetmeyeyim 😀

  ellerine sağlık bu arada 😀 çok güzel bir review olmuş 😀

  • makinosev dedi ki:

   hiç selam vermeden bodozlama yorum yapmışım yuh bana 😀 neyse sen alışkınsın bana hikarum 😀

   • hikaruivy dedi ki:

    @makino: ne dimek kuzum, sen selamsız sabahsız girebilirsin hiç sorun değil 🙂 coffee house zaten senin referansınla izlediğim bir diziydi, aynen ben de çok beklentiye girmeden izleyince çok hoşuma gitti. vayy, samsung galaxy’yi mary’de mi gördün?! öyle detaylara hiç dikkat edemiyorum yaa, ben çok sonradan müşerref oldum kendisiyle 😀 soulmate’i en kısa zamanda izlemen dileğiyle 😉 😀

 14. lafea dedi ki:

  Canım kategoriler aynı olmak zorund amı? BU liste çok uzun birde kısaltsak :)) Olur mu? Başkadım da ben 🙂

 15. Gökçe dedi ki:

  Benimkiler çok kısa;
  En güzel ; Boys Over Flowers
  En masalsı ve dramatik ; Secret Garden ( son bölümlerde saatlerce ağladım )
  En Sıkıcı : I am Sam
  En Çirkin kızı olan : My name is Kim sam soon
  En komik : Playfull Kiss
  En karışık : Flower Boy Ramyun Shop
  Bol yakışıklısı olan : ( Sizce?) Boys Over Flowers
  Not: Bu diziler arasından en beğenip , gülüp , ağladığım ve bölümlerini en az 3 kez izlediğim dizi Tabii Kİ de Boys Over Flowers , ama en çok ağladığım ise Secret Garden 😉

 16. Ezgi :D dedi ki:

  liste güzel ama ben olsam en masalsı ve en başarılı dizi city hunter ve park min yung da en tatlı kız olarak değiştirirdim 😀

  • hikaruivy dedi ki:

   city hunter aksiyon dizisiydi ama belki de yozlaşmış politikacıları cezalandırma konusunda masalsı bir yanı vardı, haklısın 😀 😀 park min young bence de tatlı bir kız, ama lee min ho’yla çıkmaya başladığından beri bir gıcıklığım var ona 😀 😀

 17. ozgecann dedi ki:

  ilk defa zevklerimin çooook büyük ölçüde uyuştuğu bi bloga rastlamış olmam beni ziyadesiyle mutlu etti koredaş 😀 bir saat önce mutsuzluktan tepine tepine ağlarken şimdi senin yazını okuyup mutlu oldm ve iştaha gelerek (hem de ilk defa) bi yere yorum yazıyorum. kategorilerini çok güzel ayırmışsın ama lee da hae ve kim tae hee yer değiştirebilirdi. okumadığım blog yok denecek kadar az. büyük zevk alıyorum ama my girlü sevmiş olman ayrıca sempati duymama sebep oldu senin bloguna. yazılarını okumaya devam edeceğim inşallah 🙂

  • hikaruivy dedi ki:

   oooo ne çok sevindim buna! 😀 yorumlarının devamını da bekleriz 😉 😀 my girl son kısımlarındaki gereksiz drama rağmen bence çok şeker bir diziydi 😉

 18. bgbg dedi ki:

  yeni bir diziye başlıcam ama neye başlamam gerek karar veremedim bir türlü. heycanlı romantik bi şey olsun istiyorum yardım ederseniz sevinirim :):)

 19. nazli dedi ki:

  en acıklı diziler, I m sorry I love you ve chuno, bad love ,a love to kill, bence,Scent of a Woman,The Princess’ Man de izledim,bu dizilerdeki dramla pek kıyaslanamaz..:)

 20. selin dedi ki:

  gumiho im sorry i love you düşlerimin prensi üçü üstüne tanımam

 21. damla dedi ki:

  burada izlemediğim ama şu anda güzel olduğunu düşündğüm çok dizi var teşekkürler:))

 22. oktayman dedi ki:

  http://www.goongs.tk ve bir diğer sitemiz
  http://www.goonggoong.tk hakkında yorumlarınızı bekliyorum,sevilen dizi zoraki prens hakkında bilgiler var

 23. Derin dedi ki:

  Benim ilk izlediğim kore dizisi PlayFull kissti ve hala etkisinden kurtulamadım harikaydıı. Bana o tars bişeyler önerebilirmisiniz ben pek anlamıyorumda ::D

  • hikaruivy dedi ki:

   o zaman boys over flowers’ı da çok seversin derin. hatta trt’de yayınlanmaya başlayacak 😉 dream high’ı izlemiş miydin? o da aynı tarzda ve güzel bir diziydi.

   • Derin dedi ki:

    bofu izledimm bütün bölümlerinii süperdii 😀
    dream high ı izlemedim ona bakıyım hemenn 🙂

 24. falan kişi dedi ki:

  o kada şaçma konuşuyonuzki my girl deki kız bir kere çok tatlı diğer kızlar çok ezik diğerlerinde bir kere onun için çok çalışcakmış falan da filan my girl de öyle mi ju yoo rin çok güzel rol yapıyo çok komik çok güzel ve o kadar içten ağlıyo ki çok güzel ve komikti yanisine

 25. falan kişi dedi ki:

  evet ayrıca you are beautiful unda şarkıları da çok güzel di

 26. Derin dedi ki:

  ben bu kore dizilerini daha yeni yeni lzlemeye başladıım 😀 Mutlaka izlemem gereken sıkılmayacağım bi dizi olarak ne önerebilirsiniz?
  Nıt: BOF,Playfull kiss ve my girlü izledim :Dd

 27. hazal dedi ki:

  yaramaz öpücükde çok güzel üst üste 5 defa izledim

 28. halide dedi ki:

  49 days, gu family book, rooftop prince, agentlamans dignty, secret garden, can you hear my heart, my girl friend is gomiho, big hepsi çoook güzel etkileyici sürükleyici.

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  Merhaba admin yazın çok güzel olmuş. Düşüncelerimiz nerdeyse aynı. Ayrıca en tatlı 1. Erkek konusunda kesinlikle haklısın. 🙂 şunu söylemeden geçemeceğim. Go Hye Sun benimde en katlanamadığım korelidir. Boys Over Flowers’ı ne kadar beğensem de sırf bunun yapmacık tavırları ve gıcık halleri yüzünden izleyemedim. Belki de rolüyle ilgilidir ama ben kesinlikle oyunculuğuyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Yazında karşı çıktığım iki şey var sadece 🙂 onlar da bence 1. Tatlı kız park shin hye olmalıydı ve kim bum da 3. Tatlı erkek olmalıydı. City hunter ıda ‘en’ lere ilave etmemene üzüldüm ama resmi vardı. Dünyada kore dizisi izleyen binlerce kişi vardır. Ama bir blog açarak düşüncelerini paylaşıp başkalarına yön verme zahmetinde bulunanlar nadir. Bu yazın için çok teşekkür ederim. Saatlerce uğraşmışsındır belki de. Benim ço işime yaradı. 🙂

  • hikaruivy dedi ki:

   zevkler ve renkler diyorum sevgili ziyaretçi 🙂 park shin hye’nin de bazı mimikleri bana yapmacık geliyor, o yüzden onu en tatlı kız olarak göremiyorum, pardon 😛 kim bum’un tatlılığına yüzde yüz katılıyorum ama 🙂 umarım tavsiyelerim işine yaramıştır, sevgilerimle ^^

 30. ela dedi ki:

  teşekkürler…
  izlemediğim 2 diziyyide izlicem senin sayende bence en yakışıklı kişi tek oppam JKS ve sonrada boftaki Jiyo and Jum pyo gu sana tavsiyem love rainde izle bence gayet güzel bir dizi …(^_^)

  • hikaruivy dedi ki:

   love rain benim standartlarıma göre fazla ağlak bir dizi, yine de tavsiyen için teşekkür ediyorum 🙂 JKS’nin yakışıklılığına laf yok 😀 sevgiler ^^

 31. Selin dedi ki:

  Bence şu liste de çok iyi. http:/hayro. la/en-iyi-kore-dizileri/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s